Dzieciaki w przedszkolu
Edukacja

Przedszkole czy opiekunka do dziecka?

To nieco retoryczne zapytanie spędza sen z powiek wielu dzisiejszym rodzicom przygotowującym się do powrotu do pracy po pierwszym okresie opieki nad dzieckiem. Pytanie to jest stawiane przez każdego rodzica poszukującego najkorzystniejszego rozwiązania zapewniającego zapewnienie wielu potrzeb rozwojowych każdego dziecka w tym wieku.

Przedszkole

Placówka przedszkolna jest miejscem, do którego uczęszcza nasze dziecko celem nauczenia się wielu nowych rzeczy. Żaden z rodziców nie powinien traktować placówki przedszkolnej w charakterze placówki zapewniającej przechowanie dziecka przez pewien okres czasu. Ilość czasu spędzanego z rówieśnikami przyczynia się do poszerzenia wielu dziecięcych doświadczeń. Wspólna zabawa wpływa na zwiększenie komunikatywności malucha oraz większą pewność siebie. Pozyskiwane informacje w trakcie zabawy z innymi dziećmi stają się potrzebne i użyteczne również w domu. Dziecko zaczyna dostrzegać nowo wzorce zachowania oraz uczy się niezależności i zwiększonej dyscypliny w odnajdywaniu norm i zasad społecznych wpływających na korelacje z innymi.

Pomoce dydaktyczne do przedszkola

Żadna opiekunka nie będzie w stanie zapewnić dziecku tego, co daje jemu wspólna zabawa z rówieśnikami. Pobyt w przedszkolu jest jednym z najnormalniejszych i bardzo potrzebnych dziecku etapów rozwoju i dorastania w jego życiu. Pobyt w przedszkolu jest doskonałym preludium przed pójściem do szkoły podstawowej. Właściwie dobrany program nauczania, w którym znajduje się coraz częściej nauka języka obcego w bardzo korzystny sposób wpływa na zwiększone zainteresowanie nowymi sytuacjami i otaczającym dziecko światem. Aby zapewnić dziecku jak najlepszą opiekę, dobrze jest wybrać przedszkole prywatne, w którym organizowanych jest dużo dodatkowych zajęć. Przykładem może być przedszkole miasteczko Wilanów –  uczy dziecko pomysłowości i działa stymulująco na rozwój motoryki i psychiki dziecka w najbardziej właściwym kierunku.

Opiekunka

Nawet najlepsza opiekunka do dziecka nie jest w stanie przekazać dziecku tego, co daje maluchowi pójście do przedszkola. Oczywiście istnieje możliwość zapewnienia dziecku przez opiekunkę nauki na podstawowym poziomie nie ma jednak opcji wspólnej zabawy z rówieśnikami, co może przekładać się na późniejsze relacje społeczne z rówieśnikami lub osobami dorosłymi. Pomimo najszczerszych chęci żadna opiekunka nie będzie w stanie zaspokoić potrzeb dziecka polegających na przebywaniu i konstruktywnej zabawie z innymi rówieśnikami. Nie mniej jednak wybór niani jest na pewno odpowiednim wyborem zapewnienia opieki nad młodszym dzieckiem w wieku od 3 do 5 lat. To rozwiązanie jest bez wątpienie korzystniejsze niż rozpoczęcie przez dziecko nauki w placówce przedszkolnej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *