dekoracje do wnętrz premium
Dom i ogród

Rynek nieruchomości premium — Polacy coraz częściej kupują luksusowe apartamenty

Polskie społeczeństwo stale się wzbogaca, a butikowe agencje nieruchomości potwierdzają, że popyt na apartamenty premium ciągle rośnie. Bogaci inwestorzy są zainteresowani zarówno luksusowymi nieruchomościami z rynku pierwotnego, jak i wtórnego, nabywają ekskluzywne mieszkania w nowoczesnych drapaczach chmur w wielkomiejskich aglomeracjach, a także stylowych, klimatycznych kamienicach z duszą w centrach miast. Poznaj rynek nieruchomości w tym najlepszym, najbardziej prestiżowym wydaniu i dowiedz się, dlaczego mieszkania z wyższej półki za bajońskie sumy cieszą się tak ogromną popularnością. 

Komfort, prestiż, innowacyjne rozwiązania i światowy design

Ostatnie lata pokazały, że nawet w czasach tak ogromnego kryzysu Polacy inwestują w jakość premium. Nieruchomości traktowane są jako najlepsza inwestycja finansowych nadwyżek, a prestiżowe apartamenty coraz częściej urządzane są nie tylko stylowo i z nutą eleganckiego przepychu, ale również funkcjonalnie. Wygoda i komfort oraz ponadczasowy design zgodny ze światowymi trendami, to dzisiaj priorytet. Okazuje się, że biorąc pod uwagę wysoki standard mieszkań, nie odbiegamy od najlepszych aglomeracji. 

Jakie kryteria biorą pod uwagę Polacy, którzy decydują się na luksusowe apartamenty? Przede wszystkim na lokalizację i w tym aspekcie wygrywa oczywiście centrum miasta. Znaczenie mają też dodatkowe bonusy, jak wyposażenie apartamentu w nowoczesne, tzw. inteligentne technologie czy oferowanie usług premium, jak concierge czy podziemny parking, na którym bezpiecznie można parkować najnowsze Porsche czy Maserati. 

Wyposażenie ekskluzywnych mieszkań 

Design ma ogromne znaczenie, dlatego w luksusowych apartamentach bez trudu można znaleźć światowe marki. Domy mody Gucci czy Chanel oferują już nie tylko wysokogatunkową odzież, ale również designerskie dodatki, które bardzo często stają się głównym dekorem wnętrz w stylu glamour. Projektanci wnętrz przyznają, że urządzenie luksusowego apartamentu, to nie lada wyzwanie. Pod uwagę trzeba brać nie tylko najnowsze trendy, ale również indywidualny gust i potrzeby inwestora. Designerskie meble exclusive czy akcesoria, jak ekskluzywne świece baobab, głośniki Richard Orliński albo stylowe oświetlenie Reflections Copenhagen, muszą spełniać oczekiwania tych najbardziej wymagających użytkowników. 

Ile kosztuje luksus?

Dla bogatych Polaków cena nie ma znaczenia. Kilkadziesiąt tysięcy złotych za metr kwadratowy ekskluzywnego apartamentu w Warszawie, to już standard. Wykończenie luksusowych wnętrz nie ma tzw. widełek, to co najmniej kolejnych kilkaset tysięcy złotych. Inwestorzy stawiają jednak na najlepszą jakość, a dekoracje do wnętrz premium mają pełnić funkcję nie tylko ozdobną, ale i praktyczną. Luksusowe dekory to bardzo często istne dzieła sztuki, które nadają wnętrzom określony charakter i styl. Mieszkania to dzisiaj doskonałe przestrzenie do wypoczynku i wygodnego funkcjonowania, których design wpływa na relaks i odprężenie. Nieruchomości premium przypominają światowe galerie sztuki, muzea z najlepszymi dziełami, a marki luksusowe, jak Prada, Fendi czy Piaget na dobre zadomowiły się w najmodniejszych wystrojach eleganckich wnętrz. 

Współczesny rytm życia i potrzeba harmonii

Polacy mają naprawdę doskonały gust i często to nasi projektanci wyznaczają trendy. Luksusowe apartamenty są urządzone elegancko, bez kiczowatego przepychu, za to ze sporą dozą jakości premium. Dekory nie tylko zaskakują designem, ale często są w pełni praktyczne, wnętrza pozostają przestronne, a inwestycje w akcesoria marek premium, to gwarancja doskonałej użyteczności i światowej klasy stylu. Bottega Veneta, David Yurman, Saint Laurent, to tylko niektóre ekskluzywne marki, które goszczą w naszych domach. A Ty, na jakie wyposażenie swojego apartamentu się zdecydujesz? 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *