wycieraczki do szyb
Motoryzacja

W jakie wycieraczki do szyb warto inwestować?

Okazuje się, że wycieraczki do szyb powinniśmy wymieniać w aucie przynajmniej raz w roku. Po tym czasie mogą one ulec ścieraniu, przez co będą niedostatecznie ściągać wodę z szyb.

Na rynku mamy spory wybór jeśli chodzi o akcesorium tego rodzaju. Często wybieramy klasyczne wycieraczki z piórami, ale coraz częściej naszą uwagę przykuwają wycieraczki płaskie, czyli tzw. listwówki. Pamiętajmy jednak, że bez względu na to, jaką wycieraczkę wybierzemy ma być ona idealnie dopasowana do rozmiaru, profilu czy wypukłości szyby – w innym przypadku nawet ta najdroższa nie będzie dobrze spełniać swojej roli.

Przede wszystkim wycieraczki do szyb muszą być dobrej jakości, od razu odpuśćmy sobie te z najniższej półki cenowej jeśli nie chcemy borykać się z ich wymianą raz w miesiącu. Wycieraczka ma nie tylko idealnie przylegać do szyby, ale ma być na tyle mocna konstrukcyjnie, by nie ulegała usterkom ? niektóre trudno odczepić od zamrożonej szyby, inne będą nieodpowiednio działać przy dużej prędkości. Inne wycieraczki dobierzemy do szyb prostych, inne do wypukłych. Zawsze jednak trzeba je dobierać tak, by nie nachodziły na siebie a delikatnie się stykały.

Co ciekawe, wybór wycieraczek do szyb ma być dobrą inwestycją ? warto wybierać te o mocnej konstrukcji. Okazuje się, że niektóre modele ulegają nawet próbom kradzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *