digital radio
Motoryzacja

Czy Ty też słuchasz radia w samochodzie?

Czy wiesz, że aż 51% Polaków każdego dnia słucha audycji radiowych? Radio włączane jest przede wszystkim podczas podróży samochodowych. Przyjemna muzyka potrafi naprawdę skutecznie umilić czas i zrelaksować. Warto również dodać, że każdego roku zwiększa się liczba słuchaczy. To wynik nie tylko rosnącej ilości kierowców samochodów, ale również zasięgu odbioru audycji. Wylicza się, że dzisiaj zasięg radiowy dociera do prawie 80% terytorium naszego kraju.

Okazuje się, że słuchanie muzyki wpływa nie tylko na relaks i nasze dobre samopoczucie. Udowodniono, że również ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Naukowcy zbadali na przykład, że muzyka wspomaga pracę serca, normuje ciśnienie krwi, działa przeciwbólowo, rozwija umiejętności motoryczne, wspomaga pamięć i koncentrację uwagi, wspiera układ odpornościowy, a nawet normuje układ trawienny.

A co o słuchaniu muzyki mówią sami kierowcy? Radio w aucie działa częściej, od kiedy w Polsce funkcjonuje radio cyfrowe. Digital radio to nie tylko większe zasięgi i dostęp do o wiele większej liczby rozmaitych audycji. To przede wszystkim nowa jakość dźwięku. Nie ma tu mowy o zakłóceniach, szumach czy przerywaniu dźwięku. Digital radio w aucie w połączeniu z dobrej jakości głośnikami sprawia, że muzyka płynie czysto, niczym podczas koncertu na żywo.

A jakie audycje cieszą się największą popularnością? Digital radio dostarcza ich niezliczoną ilość. Radio najczęściej włączamy rano i to właśnie te audycje mają największą słuchalność. Słuchamy wiadomości informacyjnych, jadąc do pracy, słuchamy list przebojów albo pogawędek prowadzących. Nastawiamy się raczej na luźną tematykę, która pobudzi nas do całodziennej aktywności i nastroi pozytywnie na zmagania już od poranka.

Kierowcy lubią słuchać radia podczas podróży, ponieważ nie wpływa to negatywnie w żadnym stopniu na ich prowadzenie pojazdu. Nie wymaga zaangażowania, więc prowadzący może całą swoją uwagę skupić na drodze i innych uczestnikach ruchu drogowego. Pozostaje jedynie przygrywająca muzyka, lecąca gdzieś w tle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *