domy w Łomiankach
Dom i ogród

Czym ocieplić poddasze?

Czy wiesz, że to właśnie przed drzwi, okna oraz dach ucieka najwięcej generowanego w nieruchomości ciepła? Jeśli te elementy domu nie są odpowiednie, lokatorzy mogą tracić nawet 30% ciepła, co wiąże się nie tylko z szybkim wychładzaniem pomieszczeń, ale w konsekwencji również z wysokimi kosztami, jakie trzeba płacić za zwiększone zużycie źródła ciepłego powietrza.

Co ważne, pod uwagę należy wziąć także fakt, że ciepło ucieka zawsze ku górze, dlatego tak ważne jest ocieplenie poddasza czy zabezpieczenie dachu w domach jednorodzinnych. Jest to spora inwestycja, natomiast niezbędna i szybko się zwraca. Jak ocieplić poddasze, by generować oszczędności z tytułu zatrzymywania ciepła? Przykładem mogą być nowe domy w Łomiankach, w których zastosowano już nowoczesną technologię.

O ile jeszcze do niedawna tradycyjnie ocieplało się poddasze wełną, dzisiaj raczej wykorzystuje się w tym celu piankę. Ta nie przyczynia się do powstawania mostków termicznych, nie jest łatwopalna, jest trwała, dociera w każdą część, co zapobiega również zagnieżdżaniu się gryzoni w domu. Nie ma wątpliwości, że właśnie z zastosowaniem tego surowca powinny być ocieplane wszystkie nowe domy. Łomianki to tylko przykład, ale należy też wspomnieć, że pianka jest już standardem na Zachodzie i tam już dawno ekipy budowlane odeszły od wykorzystywania wełny. Z całą pewnością dobrze jest postawić na nowoczesną sztukę budownictwa, jeśli nieruchomość ma przetrwać długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *