rozdwojone końcówki
Uroda

Rozdwojone końcówki – jak pielęgnować włosy?

Rozdwojone końcówki to problem wielu z nas. Te mogą pojawić się w wyniku nie tylko złej pielęgnacji włosów, ale także z powodu trwałej ondulacji, ciągłego farbowania czy zmieniających się warunków atmosferycznych. Najczęściej jednak to suszarka i stosowanie prostownicy niszczy włosy sprawiając właśnie, że ich końce się rozdwajają.

Okazuje się, że nie ma jednego skutecznego sposobu na pozbycie się tego problemu a domowe sposoby mogą tylko opóźniać proces niszczenia włosów. Najlepiej po pomoc udać się do fryzjera bowiem najlepszy fryzjer w Warszawie nie tylko zaproponuje nam specjalną kurację odżywczą, ale również z dużą precyzją podetnie włosy sprawiając, że znowu będą one zdrowe i pełne blasku.

Jak przyznają fryzjerzy z salontuiteraz.pl rozdwojone końcówki to problem prawie każdej klientki jednak po zastosowaniu profesjonalnych odżywek, które nie są dostępne w przeciętnych drogeriach stan włosów wyraźnie się poprawia.

Rozdwojone końcówki niegdyś próbowano zwalczać płukankami z pokrzywy czy maseczką z jajka. Dzisiaj oferuje się specjalne maski z lanoliną, które przedostają się w głąb włosa powodując, że ich łuska skutecznie się zamyka, co zapobiega rozdwajaniu. Nie bez znaczenia jest również fachowe obcięcie włosów ostrymi, profesjonalnymi nożyczkami; liczy się również kąt, pod którym następują cięcia jak i sama technika. Zdaniem specjalistów najczęściej rozdwajają się końcówki włosów, których długość sięga do ramion, ponieważ mają one bezpośredni kontakt z ciałem i ocierają się o nie, co nie wpływa korzystnie na ich stan.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *